Sıkça Sorulan Sorular

Müşteri Şikayet Yönetim Süreci

Tarih : 04 Ekim 2013 | Kategoriler : : Sıkça Sorulan Sorular | Müşteri Şikayet Yönetim Süreci için yorumlar kapalı     


MÜŞTERİ ŞİKAYET YÖNETİM SÜRECİ

 

Müşteri Şikayetleri Ele Alma Politikası

Verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırmak için yazılı ve sözlü geri bildirim kanallarını yolcularımıza açık tutar ve bildirimleri gizlilik ilkesi doğrultusunda kayıt altına alırız. Geri bildirimleri objektif ve adil olarak değerlendirir, şeffaf yönetim anlayışımızla çözüm aşamalarını yolcularımızla paylaşır, gerekli kaynakları ayırarak süreçlerimizi sürekli iyileştiririz.

 

Müşteri Şikayet İletişim Kanalları

 

444 4 436 Numaralı çağrı merkezi ile
www.ido.com.tr Web sitemizdeki  “Bize Yazın” menüsü ile
info@.com.tr E-mail adresine e-posta ile
0212  517 39 58 no’lu fax aracılığı ile
3436 Kısa mesaj (“Öneri” yazıp boşluk öneriniz )
“Danışma”  Yenikapı terminalimizde bulunan danışman ile
www.facebook.com/idokurumsal sosyal medya hesabı üzerinden
www. twitter.com/idokurumsalsosyal medya hesabı üzerinden

 

İstanbul Deniz Otobüsleri, tüm iletişim kanallarından iletilen şikayetleri kayıt altına alır ve hizmetlerini iyileştirme yönünde bir fırsat olarak değerlendirir.

Bildirimleri Kayıt Altına Alma

 

Yolcularımız tarafından iletilen şikayetler farklı kayıt numaraları altında kayıt edilir ve yolcumuzun tercih ettiği geri dönüş kanalına göre, kayıt altına alındığına dair bilgilendirme yapılmaktadır. Paylaşılan her türlü kişisel bilgi gizlilik politikası doğrultusunda muhafaza edilmektedir.

Şikayetin İncelenmesi Ve Değerlendirilmesi

 

Tüm şikayetler konularında uzman müşteri hizmetleri personelleri tarafından yanıtlanmaktadır. Müşteri hizmetleri uzmanları gelen dilek veya şikayetin bir bölümüne veya tamamına yanıt veremiyorsa,  konu ile ilgili birim seçilir ve teknik açıklama alınması için iletilir. Ve müşteri hizmetleri süreç hakkında yolcuya bilgilendirme yapar.

Nihai Bilgilendirme

 

Müşteri şikayetlerinin mümkün olan en kısa sürede yanıtlanması şirketimizin önceliklerindendir. İletilen tüm şikayetler objektif ve adil olarak değerlendirir, yolcularımız kendisine iletilen bilgilendirmeden memnun olduğunda şikayet kaydı sonuçlandırılır.

Sürekli İyileştirme

Şikayetlerin yinelenmesini engellemek amacıyla düzeltici ve önleyici faaliyetler belirlenerek süreçlerimizi sürekli revize ederiz. Yapılan iyileştirme faaliyetlerin etkinliği sürekli izlenir.

Comments are closed.